„Pożegnanie lata u św. Izydora”. Fotorelacja.


13 września 2015 r. odbył się X jubileuszowy Piknik Parafialny pt.: „Pożegnanie lata u św. Izydora”, w którym Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” wzięło aktywny udział. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasteczka przygotowaliśmy inscenizację teatralną pt.: „Imieniny Flory Briggs”. Nasz spektakl był hołdem złożonym rodzinie Briggsów za ich wkład w rozwój cywilizacyjny i kulturowy Marek oraz zaangażowanie finansowe w budowę i wyposażenie pierwszej mareckiej świątyni.
Oprócz przedstawienia przygotowanego przez aktorów, amatorów ze Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”, można było obejrzeć militaria pochodzące z okresu II wojny światowej. Eksponaty z wielkim entuzjazmem, profesjonalizmem i zaangażowaniem prezentowali mieszkańcom właściciele Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach -Panowie Krzystof i Paweł Gendek. Był z nami również i żołnierz WiN, w którego rolę wcielił się nasz kolega Michał Gruszczyński (Grupa Rekonstrukcji Historycznej WiN). Jednakże chyba największą atrakcją, szczególnie dla dzieci był …garncarz. Pod czujnym okiem rzemieślnika dzieci mogły „wyczarować” misy, dzbanuszki, wazy i inne naczynia.

Atrakcje trwały do późnego wieczora. Wydaje nam się, że było warto się zaangażować, gdyż w luźnych rozmowach z mieszkańcami otrzymywaliśmy liczne słowa uznania. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Pikniku. Zaś wideorelacje można zobaczyć na naszej stronie FB (klikając tutaj i tutaj) oraz na stronie lokalnej telewizji internetowej TUBA MAREK -klikając tutaj.
Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *