Wyruszamy na Rajd Motocyklowy: Dąbrówka – Ancona 2022 r.

Zorganizowaliśmy Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Dąbrówka – Ankona 2022 r.

Naszym celem w tym roku jest dotarcie w dniu 18 lipca 2022 r. do Ankony we Włoszech. Na ten dzień przypada 78. rocznica odbicia tego strategicznego portu adriatyckiego przez 2 Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa. Oddamy hołd naszym żołnierzom, którzy poświęcili swoje życie za wolność nie tylko naszej Ojczyzny.

Zawieziemy też dary do specjalnego ośrodka dla uchodźców w tym – dzieci z Ukrainy. Rajd zaplanowany jest w dniach od 9 do 23 lipca 2022 r. Do pokonania jest ok 5 000 km. Odwiedzimy również i inne włoskie miasta związane z bohaterską walką naszych żołnierzy, m.in.: Monte Cassino, Brindisi – to właśnie stąd startowały samoloty z cichociemnymi zrzucanymi m.in. w okolicach Kołakowa – gmina Dąbrówka, dlatego też właśnie z tego miejsca postanowiliśmy rozpocząć nasz Rajd.

Dodatkowo pojedziemy na Polski cmentarz wojenny w Bolonii. Odwiedzimy również: Rzym, Florencję i Loreto. Komandorami Rajdu są: Krzysztof Banas oraz Artur Rytel-Andrianik Komandorem technicznym jest Tomasz Paciorek. Trzymajcie kciuki za powodzenie Rajdu oraz za samą wyprawę. W Rajdzie weźmie udział 21 uczestników.

Rajd został objęty Honorowym Patronatem Pana Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego oraz Wójta Gminy Dąbrówka Pana – Radosława Korzeniewskiego. Patronat medialny objęła internetowa telewizja Polonii za granicą Polonico TV. Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Sponsorzy: PGE Fundacja, Toyota – Grupa Cygan, Ubojnia Zwierząt Robert Rytel, Fundacja Anny Rytel oraz Lecą Wióry – Wiktoria Gajewska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *