20 sierpnia 2016 r. zapraszamy na II Rajd Rowerowy Marki – Sulejówek.

Szanowni Państwo,

miesiąc sierpień  to czas szczególnych rocznic narodowych, z których najważniejsze  to: 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia 1944 r. oraz 96 rocznica Bitwy Warszawskiej – 13-16 sierpnia 1920 r.

Organizowany przez Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA II Rajd Rowerowy Marki – Sulejówek, gdzie znajduje się dworek Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego jest swego rodzaju hołdem składanym marszałkowi za Jego wkład w rozgromienie bolszewickich hord, które stanęły na przedmościu Warszawy, by „po trupie Polski rozlać pożar bolszewickiej rewolucji na całą Europę”.

Start Rajdu, który odbędzie się w miejskim parku w sąsiedztwie pałacyku Briggsów nie jest przypadkowy. To w pałacyku stacjonowały sztaby wojskowe, które koordynowały przebieg walk pod Radzyminem. Natomiast w samym miejskim parku rozlokowani byli żołnierze oraz stacjonowała artyleria.

Ramowy plan wyprawy:

Zbiórka 20 sierpnia br. (sobota) o godz. 8.45 w parku miejskim

START godz. 9.00

I Etap

Z Marek przez Zielonkę na poligon (ok. 1 godz.),

II Etap

Odpoczynek i dalej jedziemy przez poligon,

III Etap

Ok. 11.30 dojeżdżamy do Sulejówka, o godz. 12.00 rozpoczynamy zwiedzanie dworku z przewodnikiem,

IV Etap

12.30 jedziemy do pobliskiego baru na ciepłą zupę,

V Etap

Powrót o godz. 13.30 z Sulejówka w kierunku Marek. Planowany powrót godz. 16.30.

Tak więc do pokonania mamy w dwie strony ok. 40 km.

Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu na drogępłaszcza przeciwdeszczowego i kamizelki odblaskowejZalecane włożenie kasków rowerowych – dla dzieci obowiązkoweProsimy o przegląd techniczny rowerów, gdyż nie będzie z nami serwisu technicznego.

Ważne: podczas wycieczki prosimy nie opóźniać grupy i nie marudzić :o)

Zgłoszenia i zapisy przyjmuje Koleżanka Agnieszka Szafrańska telefonicznie: 508 121 458 lub mailowo: ASzafranska@um.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *