Przedstawienie teatralne, garncarz, militaria i wiele innych atrakcji… Zapraszamy na Pożegnanie Lata 18.09.2016 r.

Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę, tj.18 września br. odbędzie się Piknik Parafialny – „Pożegnanie lata u św. Izydora”. To już XI – jubileuszowe spotkanie.  Specjalnie na to wydarzenie Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” przygotowało dla mieszkańców Marek następujące atrakcje.

Tuż po uroczystej Mszy św. około godz. 13:00 zapraszamy serdeczne do naszego stoiska, na którym będzie można obejrzeć eksponaty historyczne oraz militaria z II wojny światowej, takie jak: karabiny, bagnety, pistolety, amunicję i inne ciekawe znaleziska. Przedmioty sprzed wielu lat zaprezentuje Paweł Gendek – właściciel Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach. Czynimy również starania, aby specjalnie na to wydarzenie sprowadzić fragmenty zestrzelonego we wrześniu 1939 r. w okolicach Zielonki niemieckiego samolotu bojowego – meserschmitt Bf 110, odkopanego nie tak dawno przy budowie mareckiej obwodnicy. Kliknij tutaj

Dodatkowo zaprosiliśmy na Piknik Parafialny garncarza. Będzie można przyjrzeć się z bliska sztuce garncarskiej, a także własnoręcznie ulepić naczynia. Będzie to zapewne nie lada gratka dla najmłodszych uczestników pikniku.

Zaś ok. godz. 15.00 zapraszamy serdecznie na przedstawienie teatralne pt.: „Wesele u Briggsów” przygotowane przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”, którzy wcielą się w historyczne postaci związane z XIX i XX wieczną historią naszego miasta. Sztuka oparta jest na faktach.

Pod naszym namiotem będzie również możliwość spotkania się z Darkiem Chmielewskim -uczestnikiem tegorocznego Motocyklowego Rajdu Warszawa – Monte Cassino.

Będziemy także zbierać ofiary na konserwację zabytkowego obrazu z 1741 r. J. A. Meyera’a pt: „Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Sebastianem”, obecnie znajdującego się w jednaj z naw kościoła parafii św. Izydora w Markach.

Przewidzieliśmy również konkursy z nagrodami książkowymi.

Zapraszamy serdecznie :o)

Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”. TUTAJ relacja z zeszłorocznej imprezy.

Więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *