MARECKA REPREZENTANTKA POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ – BOŻENA GNIEDZIUK-MARKIEWICZ – PRELEKCJA W CAF – FABRYCZNA 3

BOŻENA GNIEDZIUK-MARKIEWICZ (1961-2014)

PRELEKCJA

poświęcona ś. p. BOŻENIE GNIEDZIUK-MARKIEWICZ

piątek 19 KWIETNIA 2024 r. godz. 18.00

CENTRUM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ 3 (CAF)

W styczniu 2024 roku upłynęło już dziesięć lat od śmierci jednej z najlepszych zawodniczek w historii polskiej, kobiecej piłki ręcznej – Bożeny Gniedziuk-Markiewicz. Reprezentowała Polskę, rozgrywając w biało-czerwonych barwach 241 spotkań. Strzeliła 398 bramek, co do 2017 roku było jeszcze rekordem.  Ostatnie blisko dwadzieścia lat swego życia mieszkała w Markach, pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego w mareckich placówkach oświatowych, najdłużej w Zespole Szkół nr 1. im. Jana Pawła II, mieszczącym się w Pałacyku Briggsów.

Bożena Gniedziuk-Markiewicz reprezentantka Polski w piłce ręcznej, zm. 2014

Ś.p. Bożenie Gniedziuk-Markiewicz zostanie poświęcona prelekcja z wykorzystaniem środków audiowizualnych, zaplanowana na najbliższy piątek 19 kwietnia o godz. 18.00 w gościnnym Centrum Aktywności Fabryczna 3 (CAF).

Na prelekcję zostali zaproszeni: Wojciech Markiewicz mąż zmarłej reprezentantki Polski oraz Aleksander Markiewicz – syn.

Nasze piątkowe spotkania w CAF (w każdy trzeci piątek miesiąca) organizowane przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, wpisały się w kalendarium wydarzeń kulturalno-oświatowych odbywających się w Markach. Prelekcje, które mają formułę otwartych spotkań dyskusyjnych, poświęcone są historii, dziejom naszej miejscowości, począwszy od śladów pierwszego osadnictwa oraz pobytu ludzi na ziemi mareckiej (dziesiąte tysiąclecie przed Chrystusem), aż do czasów współczesnych.

Jak co miesiąc na zakończenie spotkania wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe związane z historią Marek.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Paciorek – prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *