Uroczysty pogrzeb w Markach DZIECI UTRACONYCH

GODNOŚĆ   DZIECI   NIENARODZONYCH

7 września 2022 r., na cmentarzu parafialnym Św. Izydora w Markach, odbył się godny pochówek DZIECI UTRACONYCH z zachowaniem ceremoniału pogrzebowego, przywracającego godność dzieciom, którym nie dane było przyjść na świat. 

Złożenie do grobu trzech trumienek z dziećmi, przywiezionymi z warszawskiego szpitala, poprzedziła Msza Św. w kościele parafii Św. Izydora.

W ostatnim pożegnaniu DZIECI NIENARODZONYCH nie zabrakło tradycyjnych pieśni żałobnych, uroczystej oprawy nabożeństwa, asysty pogrzebowej, bicia dzwonów zarówno w kościele jak i na cmentarzu oraz obecności wiernych, oddanych Sprawie parafian. Parę lat temu, markowianie przezornie zatroszczyli się o budowę Pomnika Dziecka Utraconego na cmentarzu parafialnym oraz o zapewnienie miejsc pochówku dla bezimiennych Dzieci Utraconych w pobliskich szpitalach w Warszawie i Wołominie. 

Jak do tej pory, w parafii Św. Izydora w Markach odbyły się trzy zbiorowe pochówki bezimiennych Dzieci Utraconych, w których łącznie złożono godnie do grobu około setki dzieci.

Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i pamiętać, że w wielu szpitalach Dzieci Nienarodzone traktowane są jak odpad medyczny wyrzucany na śmieci bez okazania jakiegokolwiek szacunku. Uroczysty pogrzeb w Markach jest przykładem dla całej Polski i świata, jak należy traktować Dzieci Nienarodzone – z szacunkiem i godnością należną istocie ludzkiej.

Parafia Św. Izydora i ksiądz proboszcz Kazimierz Sztajerwald pokazują, jak w dzisiejszych czasach można bronić człowieczeństwa, godności ludzkiej, być wzorem dla innych i w ten sposób ubogacać świat ponadczasowymi wartościami.

Tekst i zdjęcia: Bogusława Sieroszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *