Pierwszy, marecki „Marsz za życiem i rodziną.” Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę, tj. 15 maja 2022 r. obchodzimy wspomnienie św. Izydora patrona kościoła parafii pw. Św. Izydora-Oracza w Markach. W tym roku przypada 400 – lecie jego kanonizacji. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św., która rozpocznie się o godz. 12.00. Zgromadzimy się przed kościołem parafii Św. Izydora przy al. Piłsudskiego 93 i w uroczystej procesji wniesiemy Jego relikwie do kościoła.

Bezpośrednio po Mszy św. odpustowej około 13:30 zapraszamy na pierwszy, marecki Marsz za życiem i rodziną,

Marsz, nawiązujący do klasycznego wychowania w duchu prawdy, dobra i piękna, przejdzie ulicami Marek: Aleją Piłsudskiego, ul. Bandurskiego, Okólną, Mieszka I, Rejtana, Piłsudskiego.  Zakończy się piknikiem na powitanie lata przy plebanii Św. Izydora, na którym będzie można skosztować potraw i ciast przygotowanych przez ukraińskie mamy. W ten sposób Ukrainki, chroniące się w Markach i Ząbkach przed wojną, pragną zebrać fundusze na wyjazd wakacyjny dla swoich dzieci. 

15 maja to imieniny Izydora, odpust parafialny najstarszej mareckiej świątyni, który po 105 latach istnienia parafii ma szansę zaistnienia w świadomości mieszkańców Marek i wpisania się na stałe w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Gwoli przypomnienia, mądrość ludowa wyrażona w starym przysłowiu na dzień 15 maja to: „Na Św. Izydora na bociana pora”.

Zachęcamy do uczestnictwa w tych szczególnych wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *