Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa!


 

Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa?

Rondo Sasina u zbiegu ulic Sosnowej, Kościuszki i Okólnej już przesądzone? 26 lutego br. radni z otoczenia pana burmistrza Jacka Orycha wraz z radnymi PiS-u przegłosowali wniosek o nazwanie nowego ronda w Markach imieniem Zdzisława Sasina – żołnierza Armii Ludowej. Co dalej? Film dokumentalny w reżyserii Szymona Wróbla promujący całą drogę  Zdzisława Sasina ps. „Rudy” z Armii Krajowej do Armii Ludowej?

Co myśleli o Sasinie jego dawni koledzy z Armii Krajowej, którzy w grupie czterdziestu na czele z drem Sergiuszem Hornowskim zostali wywiezieni jako zesłańcy Sybiru do Borowicz? 

Gwoli ścisłości, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga złożyło wniosek o nazwanie ronda imieniem zasłużonego dla Marek i Warszawy dra Sergiusza Hornowskiego z Armii Krajowej. Wniosek został odrzucony już na etapie komisji. Byli też i tacy radni, którzy „przepraszali za zachowanie radnego Tomasza Paciorka”, który w imieniu Stowarzyszenia złożył wniosek do Rady Miasta o upamiętnienie Armii Krajowej w osobie dra Sergiusza Hornowskiego. 

Ustawa deubekizacyjna z 2016 r. została wprowadzona po to, aby oczyścić przestrzeń publiczną naszego kraju z historycznego bałaganu i rozmycia. Aby nie forsować na siłę upamiętnienia krewnych i pociotków z Ludowego Wojska Polskiego, argumentując tym, że każdy przelewał krew i każdemu należy się publicznie oddawana pamięć i cześć.

 

Ustawa deubekizacyjna jest po to, aby nie było:

„Hop, siup i od nowa Polska Ludowa, Polska Ludowa!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *