Promocja II TOMU ROCZNIKA MARECKIEGO. Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w dniu 1 czerwca 2019 r. (sobota) na godz. 18:00 do Pałacyku Briggsów przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 96 w Markach na promocję długo oczekiwanego II tomu Rocznika Mareckiego.

II tom Rocznika Mareckiego jest bogato ilustrowany w niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz opisuje wybrane zagadnienia z historii naszego miasta, m.in.: dzieje ludwisarni A. Zwolińskiego i S. Czerniewicza w Markach – Pustelniku, pobyt wojsk niemieckich w Markach w okresie I wojny światowej, historię angielskiej rodziny Briggsów w Markach, I i II Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki-Monte Cassino, pogrzeb niemieckiego generała Wernera von Fritsch’a w Strudze i wiele, wiele innych.

Przedmowę do Rocznika, pod redakcją Zbigniewa Paciorka, napisał Senator RP prof. Jan Żaryn.

Rocznik powstał dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga oraz finansowemu wsparciu mieszkańców Marek.

Na spotkaniu będzie można kupić II tom Rocznika Mareckiego oraz uzyskać wpisy i dedykacje autorów opracowania. Cena 65 zł za egzemplarz.

Zapraszamy serdecznie!

Wydawca: R&M F.H. Robert Mielczarek

Druk i oprawa: Drukarnia MCP

Książka szyta. 320 stron. Wymiary: 22 cm x 28 cm. Okładka twarda.  Papier kreda.

www.drukksiazek.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *