Tablica pamiątkowa ku czci Flory i Johna Briggsów.

Szanowni Państwo,

w ramach obchodów 100-lecia parafii pw. Św. Izydora w Markach, Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” wystąpiło z inicjatywą odsłonięcia marmurowej tablicy pamiątkowej (projekt tablicy poniżej) ku czci Flory i Johna Briggsów, głównych fundatorów budowy i wyposażenia najstarszego w Markach kościoła.

Odsłonięcie tablicy zaplanowane jest na 11 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafii św. Izydora przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93 w Markach.  Na uroczystość przybędą przedstawiciele ambasady Królestwa Wielkiej Brytaniigoście z Bradford – rodzinnej miejscowości rodziny Briggsów oraz władze samorządowe naszego miasta. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do licznego udziału w uroczystości odsłonięcia długo oczekiwanej tablicy, która będzie darem wdzięcznych parafian.

Jednocześnie informujemy, że koszt tablicy wraz z montażem wynosi ok. 2 000 zł. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć naszą inicjatywę i dołożyć swoją cegiełkę do tej pamiątkowej tablicy to uprzejmie prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia z dopiskiem „DAROWIZNA”.

 Nr konta

92 1240 1082 1111 0010 6290 6426

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *