Zmarł ks. kanonik Wojciech Wiesław Makowski – proboszcz Parafii MB Królowej Polski w Markach-Pustelniku.

Szanowni Państwo,

w dniu 16.01.2017 r. zmarł ksiądz kanonik Wojciech Wiesław Makowskiproboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Markach-Pustelniku. Miał 65 lat.

Ks. Kanonik szczerze wspierał działalność Rady Miasta Marki. Uczestniczył np. w spotkaniach wigilijnych radnych miasta Marki, towarzyszył w corocznych, autokarowych, samorządowych pielgrzymkach do Częstochowy.

Ks. Wojciech Makowski na zdjęciu pierwszy z prawej. Częstochowa, luty 2016 r.

Propagował prawdę historyczną i był zwolennikiem działalności Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”. Wyraził m.in. zgodę na zbiórkę funduszy na tablicę upamiętniającą odlanie historycznych dzwonów w 1912 r. w ludwisarni Zwolińskiego i Czerniewicza, która przed 100 laty funkcjonowała w Markach – Pustelniku przy ul. Lipowej 10. Dzwony te, odlane w pustelnickiej ludwisarni o nazwie „Maryja” i „Paweł Pustelnik”, do dnia dzisiejszego dźwięcznie biją i witają pielgrzymów w jasnogórskim sanktuarium, sławiąc jednocześnie bogatą historię naszego miasta – Marek.

Warto wspomnieć, iż to właśnie w pustelnickiej parafii zebrano najwięcej datków na ufundowanie tablicy upamiętniającej.

Tablica upamiętniająca jest zamontowana w Częstochowie przy dolnej dzwonnicy – na bastionie Oo. Kordeckiego.

Pożegnanie Ks. Kanonika Wojciecha Makowskiego oraz uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już w najbliższy czwartek, tj. 19.01.2017 r.  I tak o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Jego intencji w świątyni parafialnej. Następnego dnia, tj. w piątek 20.01.2017 r.  odbędą się dwie Msze Św. pogrzebowe: pierwsza o godz. 10.00 w parafii na Pustelniku zaś druga o godz. 14.00 w rodzinnej parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Boguszycach, dekanat Rawa Mazowiecka, po czym nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Od mieszkańców Marek oraz Rady Miasta Marki zostanie złożony wieniec żałobny.

Foto: archiwum własne, UM Marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *