Imieniny Flory Briggs. Fotorelacja z przedstawienia.

W dniu 19.11.2015 r. w gościnnym Mareckim Ośrodku Kultury przy ul. Fabrycznej 2 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „NASZA MAŁA OJCZYZNA”. Spotkania takie, organizowane cyklicznie przez MOK, mają na celu m.in. krzewienie i propagowanie wiedzy historycznej na temat naszego miasta.

Widzowie obecni na sali przenieśli się w czasie o ponad 100 lat i znaleźli się na „Imieninach u Flory Birggs”,  żony jednego ze słynnych angielskich fabrykantów -Johna Briggsa, który pod koniec XIX wieku wraz ze swymi braćmi (Alfredem i Edwardem) przybył do Marek by lokować tu swoje kapitały.  „Imieniny Flory Briggs”  były niesamowitą opowieścią o dawnych czasach. Przygotowali ją aktorzy, amatorzy ze Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”. Sztuka ta była również swego rodzaju hołdem za wkład jaki wnieśli angielscy fabrykanci -Briggsowie w rozwój ekonomiczny i kulturowy Marek.

Ciesząc się z powodzenia przedsięwzięcia (sztukę wystawiano już 4 razy) aktorzy zamierzają kontynuować opowieść historyczną o Briggsach.

Na najbliższą „Noc Muzeów” zaplanowaną na maj 2016 r. Stowarzyszenie ma zamiar wystawić nową inscenizację pt.: „Wesele u Briggsów”. Sztuka ta będzie połączeniem spektaklu teatralnego, biesiady i  tańca, na którą już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

A tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia z 19.11.2015 r. z Mareckiego Ośrodka Kultury. W rolę dawnych historycznych postaci wcielili się: Bogusława Sieroszewska – Flora Brigss, która jest jednocześnie autorką scenariusza do sztuki, Agnieszka Szafrańska – Augusta Briggs, żona Alfreda, Marta Kutt – pokojówka Jadzia, Zbigniew Paciorek – John Briggs, mąż Flory. Tomasz Paciorek – Alfred Briggs, Artur Rytel-Andrianik – ks. Jakub Dąbrowski, budowniczy kościoła parafii św. Izydora w Markach, Marek Mańk – Maksymilian Małachowski, prezes budowy mareckiej świątyni, Dariusz Chmielewski – Derek, ogrodnik i opiekun pałacowych terenów zieleni oraz Parku Briggsów, dzieci mareckie – Ola i Ania.  

Więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *