Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Markach.

W sobotę 10 października 2015 r. o godz. 18.00 w Pałacyku Braci Briggsów odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach.

Na otwarcie został zaproszony m.in. Prezes Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” -Zbigniew Paciorek, który wygłosił zebranym prelekcję historyczną na temat kolejki mareckiej.

Słuchacze z rozrzewnieniem i łezką w oku wspominali dawne czasy, kiedy to do pracy czy szkoły jeździli mareckim samowarkiem.

Co niektórzy poznali tam swoje sympatie, które z czasem przerodziły się w miłość, niejednokrotnie trwającą po dzień dzisiejszy.

Oprócz prelekcji historycznej połączonej z pokazem slajdów były wykłady dotyczące praw pacjenta jak również możliwości poprawienia słuchu dzięki specjalistycznym urządzeniom elektronicznym.

Na rozpoczęcie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach przybył również były proboszcz parafii pw. Św. Izydora w Markach -ks. Zygmunt Wirkowski oraz sam burmistrz miasta Pan Jacek Orych, który wręczył seminarzystom w prezencie? laptopa.

Foto: Klaudia Chmielewska.

Więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *