Zakończenie zbiórki darów dla Polaków na Wschodzie.

Dziś zakończyła się zbiórka darów przeznaczona dla Polaków na Wschodzie. Zebrano podręczniki szkolne, książki historyczne, literaturę piękną, podręczniki do nauki języka polskiego, atlasy, książki przyrodnicze, przybory szkolne: kredki, flamastry, zeszyty, piórniki, plecaki, gumki, linijki, temperówki, kleje. Zebrano również różne gry planszowe.

Dary zostaną przekazane przez uczestników XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego Polakom mieszkającym w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie. Za zgodą komandora rajdu Pana Wiktora Węgrzyna zbiórką darów w Markach zajęło się Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobą, które przekazały dary dla naszych Rodaków za wschodnią granicą. Jak zawsze mogliśmy liczyć na szczodrość naszych mieszkańców -mieszkańców Marek. Chciałbym również życzyć szerokiej drogi i spokojnej podróży naszym dwóm mieszkańcom: -Panu Waldemarowi Czaplińskiemu oraz Panu Dariuszowi Chmielewskiemu, którzy już w tę sobotę, tj. 23 sierpnia 2014 r. wyruszą w trasę XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. To oni przekażą naszym Rodakom dary zebrane od markowian. Życzymy im szczęśliwej podróży”.

Z poważaniem Prezes Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA Zbigniew Paciorek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *