Wycieczka rowerowa ze Stowarzyszeniem MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. 10 sierpnia 2014 r.

Temat: Śladem prehistorycznego osadnictwa na terenie Marek.

Na zdjęciach: – uczestnicy rajdu rowerowego przy stanowisku archeologicznym, na którym 1300 lat przed naszą erą obozowisko założyła i tu przebywała (obozowała zapewne przez kilka miesięcy) tzw. ludność kultury trzcinieckiej (1700-1300 p.n.e.).  Okolice ul. Okólnej, Wojdyńskiej i Grunwaldzkiej w Markach;

oraz

po drodze do kolejnego stanowiska archeologicznego zatrzymaliśmy się na chwilę przy najstarszym i najpotężniejszym drzewie chyba nie tylko w Markach i okolicy tzw. „Dębie Gajosa”. Rośnie on przy ul. Krasińskiego w Markach-Pustelniku. Jego obwód wynosi ok. 650 cm.

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową. Tym razem tematem rajdu będą miejsca walk i męczeństwa w Markach.

Planowany termin wycieczki: 24 sierpnia 2014 r. (niedziela). Zbiórka przy kolejce mareckiej o godz. 14.00 -skwer Żołnierzy Wyklętych, obok urzędu miasta. Wycieczka zaplanowana jest na około 4 godziny. Dystans do pokonania około 13 km.

Szczegółowe informacje nt trasy i przejazdu wycieczki rowerowej oraz regulamin wycieczki zostaną opublikowane w następnej informacji.

Więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *