II edycja zawodów w siłowaniu na rękę MARKI ARMWRESTLING CUP 2016 zakończona sukcesem!

Szanowni Państwo,

w dniu 4 czerwca 2016 r., odbyły się II zawody amatorów w siłowaniu na rękę „MARKI ARMWRESTLING CUP 2016”, zorganizowane przez Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”, pod honorowym patronatem burmistrza miasta Marki -Pana Jacka Orycha.

W zawodach wzięło udział blisko 60 uczestników. Do Marek przyjechali zawodnicy z różnych zakątków kraju, a także z Ukrainy… a nawet z samych Stanów Zjednoczonych – z Oklahomy. Rozegrano 5 konkurencji w następujących kategoriach:

Kat. I – zawodowiec OPEN – ręka prawa i lewa,

Kat. II – amatorzy w wadze do 80 kg – ręka prawa i lewa,

Kat. III – amatorzy w wadze do 90 kg – ręka prawa i lewa,

Kat. IV -amatorzy  kategoria OPEN – ręka prawa i lewa,

Kat. V – amatorzy kategoria Pań OPEN – ręka prawa i lewa.

Zawodnicy wykazali się dużą determinacją w walce z przeciwnikiem oraz doskonałym przygotowaniem fizycznym. Niejednokrotnie dochodziło do ustawień sędziowskich oraz użycia paska sędziowskiego dla wzmocnienia uchwytu. To dowodzi ogromnych emocji jakie towarzyszyły podczas zawodów w armwrestlingu. Wśród wszystkich biorących udział w zawodach dał się zauważyć wysoki poziom przygotowania i zaangażowania, szczególnie w grupie osób, które są już zawodowcami w tej dziedzinie sportu.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te zawody mogły się odbyć, a w szczególności: Burmistrzowi miasta Marki, Panu Jackowi Orychowi, za objęcie honorowym patronatem tego wydarzenia oraz dofinansowanie zawodów ze środków budżetu miasta, Niepublicznemu Zakładowi Medycznemu PULMO, za opiekę medyczną i ufundowanie nagród rzeczowych oraz firmie MICHARELLI – fundatora nagród rzeczowych.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach za gościnną i domową atmosferę podczas zmagań, Paniom kucharkom za przygotowanie -jak zawsze- przepysznych dań, Dyrekcji Mareckiego Ośrodka Kultury za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego, Zakładowi Usług Komunalnych za ustawienie sceny. Dziękujemy sędziom zawodów: Janowi  ŻółcińskiemuKonradowi JaworowskiemuMariuszowi Podgórskiemu, organizatorom: Darkowi – za prowadzenie zawodów, AgnieszceArturowiMaćkowi, Robertowi i Tomkowi. Dziękujemy również patronom medialnym: Kurierowi Mareckiemu oraz  Radiu FaMa Wołomin 94.7 FM oraz członkom z Klubu Motocyklowego. Dziękujemy wszystkim kibicom towarzyszącym nam przez cały czas trwania zmagań. Jednakże nade wszystko dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za uczestnictwo i niesamowitą sportową rywalizację.

Mamy nadzieję, że II zawody amatorów w siłowaniu na rękę „MARKI ARMWRESTLING CUP” już na stałe wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń w Markach.

Do zobaczenia na następnych zawodach! Organizatorzy: Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”.

Specjalnie dla Państwa fotorelację z zawodów przygotował Wojciech Giemza ze Stowarzyszenia „MPS”. Więcej zdjęć i videorelacje dostępne na stronie Facebook’a. Kliknij tutaj

 Wyniki z zawodów

Więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *