Wieczór autorski Bogusławy Sieroszewskiej. Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów, tj. Mareckiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu „Nasza mała Ojczyzna”.

Tym razem będzie to wspaniały wieczór, pełen autorskiej poezji historyczno-patriotycznej, inspirowanej liryką Juliusza Słowackiego i Jana Lechonia oraz muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Bogusławy Sieroszewskiej -artystki, aktorki, poetki, kobiety o wielkim sercu i romantycznej duszy.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na to wydarzenie w dniu 18 lutego 2016 r. (czwartek) do Mareckiego Ośrodka Kultury przy ul. Fabrycznej 2 o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Poniżej publikujemy krótką notkę biograficzną artystki.

Bogusława Anna Sieroszewska, mężatka, matka dwóch dorastających córek -Niny i Liwii, związana z miastem od urodzenia. Pół wieku temu jej rodzice przybyli do Marek z ziemii kaliskiej i zuzelskiej, stąd w rodzinie kult Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek literatura brytyjska. W 1996 r. po 4 letnim pobycie w Anglii, uzyskała dyplom Uniwersytetu Cambridge – Diploma of English Studies. Od 18 lat prowadzi na terenie Marek działalność nauczania języka angielskiego i tłumaczenia, krzewiąc wśród mieszkańców język i kulturę angielską. Pasjonuje się odkłamaną, najnowszą historią Polski, m.in. „Golgotą Wschodu” i Sierpniem ’80. Bliska jej sercu jest polityka,  poezja, literatura piękna, śpiew, wędrówki po Tatrach oraz szlakiem Orlich Gniazd.

Bogusława Sieroszewska, członek, założyciel Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *