„Żywa” lekcja historii w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach.

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach, za które serdecznie dziękujemy, w dniu 12 stycznia 2016 r. odbyła się „żywa” lekcji historii z udziałem Flory i Johna Briggsów -dawnych właścicieli fabryki przędzalniczej w Markach.

Specjalnie dla uczniów klas 4 członkowie Stowarzyszenia „Marki-Pustelnik-Struga” (Bogusia Sieroszewska -Flora Briggs i Zbigniew Paciorek -John Briggs) przebrali się w stroje z epoki, kiedy to na przełomie XIX i XX w Markach rozkwitał przemysł, by przybliżyć uczniom historię, ściśle związaną z przemysłowcami z Anglii. Dzieci były szczególnie zadowolone i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć. Pytaniom o „dawne Marki” nie było końca.

Jako członkowie Stowarzyszenia „Marki-Pustelnik-Struga” jesteśmy szczególnie zadowoleni, iż w ten sposób możemy realizować nasze zadania statutowe wynikające również z potrzeby serca, a dotyczące m.in. właśnie solidarnego działania na rzecz rozwoju naszego miasta oraz obowiązku ochrony jego dziedzictwa historycznego.

Lekcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem i uznaniem nauczycieli przedmiotu z innych mareckich szkół. Wkrótce odbędą się kolejne „żywe” lekcje historii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zaś wideorelację można obejrzeć klikając tutaj:

cz. 1

cz. 2. 

Foto i wideo: Artur Rytel-Andrianik

Więcej zdjęć kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *